Aktuality

19. Dec 2017
Termíny stretnutí v roku 2018 klubové stretnutia v roku 2018 sú naplánované v týchto termínoch (prvý štvrtok v mesiaci) : 11. január 1. február 1 marec 5. apríl 3. máj 7. jún 12. júl 2. august, 6. september 4. október 8. november 6. december 2018.
18. Apr 2017
Milé patchworkárky, fotografie z našich posledných akcíí, ktoré sa konali v roku 2016, ako aj zopár ukážok quiltov z posledného Prague Patchwork Meetingu (PPM 2017), si môžete pozrieť tu : http://elenak.rajce.idnes.cz/ . V tejto galérii nájdete aj obrázky z akcií a výletov, ktoré sme absolvovali počas predchádzajúcich rokov a tiež fotky z akcie v apríli 2017 v maďarskej Tatabányi, kde sme vystavovali naše práce. Niekoľko ďalších albumov fotografií, nielen z našich akcií, si môžete pozrieť aj na adrese http://patchworkklub.rajce.idnes.cz/ .
7. Jan 2017

Termíny stretnutí v roku 2017

Budeme sa aj naďalej stretávať v prvý štvrtok v mesiaci v týchto termínoch :

 

11. január

2. február

2. marec

6. apríl

4. máj

1. jún

6. júl

3. august

7. september

5. október

9. november

7. december 2017.

 

20. Jun 2015

Milé patchworkárky,

 

srdečne ďakujeme za návštevu výstavy a podporu nášho klubu :-)

Fotografie z výstavy si môžete pozrieť  tu  a tu .

 

 

Tešíme sa na ďalšie stretnutia s vami :-)

 

 

2. Jun 2015

Milé patchworkárky, milí priaznivci patchworku,

 

uplynul jeden rok a opäť je tu príležitosť pozvať vás na stretnutie s patchworkom. Ako každý rok, aj teraz sme pre vás pripravili výstavu prác členiek Patchworkklubu Bratislava v Stredisku kultúry na Vajnorskej. Výstava sa koná v dňoch 11. – 13. júna 2015.

 

Okrem vystavených prác si budete môcť ušiť rôzne drobnosti v rámci tvorivých dielní. Zároveň budete mať opäť možnosť vyhrať niektorú zo zaujímavých cien zlosovateľnej ankety, hlavná cena je pestrofarebný quilt. A v neposlednom rade, rovnako, ako minulý rok, bude výstava obohatená o stánky s bavlnenými patchworkovými látkami a patchworkovými pomôckami.

 

Tešíme sa na vašu návštevu!

 

16. Jun 2014
 

Milí priaznivci patchworku,

 

srdečne ďakujeme za vašu návštevu a podporu na výstave Patchworkové leto. Veríme, že sa vám výstava páčila a odniesli ste si z nej okrem pozitívnej nálady aj nejakú inšpiráciu.

Atmosféru na výstave a vystavené práce si môžete pripomenúť vo fotogalérii .

 

Tešíme sa na vás na našich budúcich podujatiach, o ktorých budeme včas informovať.

 

 

 

 

3. Jun 2014

Milé patchworkárky, milí priaznivci patchworku,

 

srdečne Vás pozývame na výstavu PATCHWORKOVÉ LETO, ktorú sme pripravili v spolupráci so Strediskom kultúry BA Nové Mesto na Vajnorskej ul.. Výstava sa uskutoční v dňoch   12. – 14. júna 2014 v priestoroch veľkej sály Strediska kultúry. Bližšie informácie nájdete tu   http://elenak.rajce.idnes.cz/Patchworkove_leto_2014#Patchworkov_leto_2014.jpg  .

 

Stalo sa už tradíciou každej výstavy nášho klubu poskytnúť návštevníkom výstavy okrem prehliadky prác členiek klubu, aj možnosť zapojiť sa do zlosovateľnej ankety. Tak, ako aj po minulé roky, máme pre vás pripravené hodnotné a zároveň praktické ceny. Hlavnou cenou ankety bude biely  quilt. Pripravené sú aj tvorivé dielne, kde vám dievčatá ukážu nové zaujímavé techniky na zhotovenie rôznych drobností.

A na záver ďalšia lákavá ponuka – výstava je spojená s predajom  patchworkových výrobkov zhotovených členkami klubu a nájdete tu aj stánky s pestrým sortimentom látok na patchwork a rôznych patchworkových pomôcok, predvádzanie šijacích strojov a ponukou kurzov patchworku.

 

Príďte sa pozrieť, určite neoľutujete!

 

 

 
9. Nov 2011

Milí naši priaznivci, návštevníci výstavy,

 

radi by sme sa Vám poďakovali, že ste si aj tento rok našli chvíľku a prišli si pozrieť naše práce a podeliť sa s nami so skúsenosťami pri šití patchworku. Opäť sme spoznali množstvo nadšenkýň, ktoré sa venujú tejto úžasnej technike a je ich každý rok viac a viac. Prišli k nám dievčatá až z východného Slovenska – z Levoče a z Popradu, ale cestu k nám našli aj naše nové kamarátky z blízkej cudziny – z moravskej Břeclavi.

Napriek tomu, že sa výstava konala nielen v netradičnom termíne, ale aj v nových priestoroch, tešila sa veľkému záujmu, z čoho máme, samozrejme veľkú radosť a dodáva nám to obrovskú energiu do plánovania ďalších takýchto podujatí. Už sa tešíme na stretnutia s Vami v budúcom roku.

Pre tých, ktorí nemali možnosť, alebo nestihli  prísť osobne, ponúkame spoznať atmosféru na výstave aspoň prostredníctvom fotografií .

 

Pred samotnou výstavou sme strávili pár dní na chate v Modre, kde sme šili a tvorili. Ako sme sa tam mali a čo tam všetko vzniklo si môžete pozrieť tu .

 

A ešte ponúkame zopár fotiek z výstavy Patchwork Gilde Österreich, ktorú sme navštívili v jednu októbrovú sobotu.

 

Pozvánky na výstavy na Morave :

 

Patchworkový klub Břeclav - výstava v spolupráci s Mestským múzeom a galériou Břeclav v dňoch 30.11. – 4.12.2011

 

Patchworkový klub Brno spoluporiada  výstavu v dňoch od 16. 11. do 27. 11. 2011 v Muzeu Brněnska  - v  Šlapanicích u Brna

 

12. Oct 2011

Milé patchworkárky, milí priaznivci patchworku,

 

srdečne Vás pozývame na predvianočnú výstavu PATCHWORKOVÉ VIANOCE, ktorú sme pripravili v spolupráci s CULTUS Ružinov, a.s.. Výstava sa uskutoční v dňoch 3. – 5. novembra 2011 vo vestibule Domu kultúry Ružinov na Ružinovskej č. 28 v Bratislave. Bližšie informácie nájdete tu :  patchworkklub | Výstava november 2011 – rajce.net .

Hoci sa výstava koná v pre nás netradičnom termíne, pripravili sme pre Vás, tak ako po minulé roky, možnosť zapojiť sa do zlosovateľnej ankety o zaujímavé ceny. Hlavnou cenou ankety bude pestrofarebný quilt. Dievčatá Vám v tvorivej dielni ukážu zaujímavé techniky na zhotovenie vianočných drobností.

Príďte sa pozrieť, určite neoľutujete!

 

Naše pravidelné mesačné stretnutia prinášajú pre každú z nás mnoho radosti a inšpirácií. Skvelú tmosféru týchto stretnutí a nové diela našich šikuliek je vidieť na obrázkoch  patchworkklub | seznam alb – rajce.net .

 

Tento týždeň (už zajtra) sa chystáme na náš obľúbený predĺžený šicí víkend na chatu do Modry.

 

A aby toho nebolo málo, na budúci víkend, v dňoch 21.- 23. októbra sa vo Viedni koná Quilt Fest 2011 – patchworková výstava Patchwork Gilde Austria Quilt Fest 2011 mit Infos über die Generalversammlung | Patchwork Gilde Austria , na ktorú sa už veľmi tešíme.

 

Dovidenia v novembri!

 

16. Feb 2011

Tak a sme tu opäť. Nečakaná prestávka vynútená technickými problémami spôsobila, že sme sa na dlhší čas stratili z virtuálneho sveta. V tom skutočnom sme však našťastie neprestali fungovať. 

V druhom polroku minulého roka sme okrem pravidelných stretnutí klubu absolvovali aj očakávaný predĺžený patchworkový víkend.  Naučili sme sa šiť kaleidoskopy, anetky, šili sme krivky, stavali, lepšie povedané lepili mesto. Popritom sme si ukázali aj veľa rôznych trikov, ako si zjednodušiť šitie, naučili sme sa farbiť látky zvláštnou, ale veľmi jednoduchou a zaujímavou technikou – pomocou peny na holenie. Fotky si môžete pozrieť tu .

V novembri sme jeden celý deň strávili spoločným šitím pomôcok pre hospic Plamienok (viď foto). Z detských látok sme šili kryty na dýchacie prístroje, obaly na fľašky, veľké a malé tašky na zdravotnícky materiál a lieky.  Čo sme nestihli dokončiť priamo na mieste v Plamienku, zobrali sme si na došitie domov. Posledné tašky dievčatá dokončujú v týchto dňoch.

 

Koncom roka sme začali pracovať na prípravách na našu tohtoročnú výstavu. O jej termíne budeme včas informovať.

 

Termíny stretnutí na rok 2011 – prvý štvrtok v mesiaci :

 

20.január

3. február

3. marec

7. apríl

5. máj

2. jún

7. júl

4. august

8. september

6. október

3. november

1. december 2011.